Haberler

Dindarlı,Yeni İçme Suyu Deposuna Kavuşuyor

10 Ekim 2017 Salı

 
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Dindarlı Mahallesi’nde inşa ettiği 100 tonluk içme suyu deposunun inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı.
MASKİ, Dindarlı Mahallesi’ndeki içme suyu deposunun kullanım ömrünü doldurması ve ihtiyacı karşılamakta yetersiz gelmesi üzerine mahallede yeni bir su deposu inşa ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yapılan 100 ton kapasitesindeki yeni betonarme su deposunun inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından, dış cephe boyaması yapılarak çevre düzenlemesine geçilecek. Yeni depo sayesinde mahalleli, daha yeterli ve sağlıklı içme suyuna kavuşmuş olacak.

“Eski depomuz su sızdırıyordu”
Dindarlı Mahalle Muhtarı Mustafa Gençeli, “Mahallemizin içme suyu deposu oldukça eski ve yetersizdi. Her yerinden su sızdırmaya başladı. Yenileme çalışmasıyla kullanılabilecek gibi değildi yani. Bu yüzden de yeni bir depo talebimiz oldu. Şuan yapımı bitime yaklaştı. Mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon altyapısı da MASKİ tarafından komple yenilendi. Taşlarımız döşendi. Bu hizmetlerin hepsi için Cengiz Başkanımıza ve Necati Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalardan mahallece çok memnunuz” diye konuştu.