Belediyespor

SARIGÖL GENÇLERBİRLİĞİ BELEDİYE SPOR KULÜBÜNÜN TARİHÇESİ

 

         12 Eylül 1980 ihtilalinde kapanan İlçemizde faaliyet gösteren Sarıgöl Spor derneklerin açılışına izin verildikten sonra genel kurulunu zamanında yapmadığı için mahkeme kararıyla kapatılınca Sarıgöl’de faaliyet gösteren Federe kulüp kalmadı, sonrasında gayrı federe kulüpler kuruldu ve ilçemizde spor faaliyetleri devam etti.

 

 

SARIGÖL GENÇLERBİRLİĞİ BELEDİYE SPOR KULÜBÜNÜN KURULUŞU

 

1982 yılında Sarıgöl’de gayri federe olarak bulunan Sarıgöl Gençlerbirliği ve İdmanyurdu spor kulüplerinin birleşmesi sonucu İdmanyurdu’nun kırmızı beyaz olan rengini alarak federe olma çalışmaları neticesi 28 Aralık 1982 yılında kulübün kuruluşu Sarıgöl Gençlerbirliği olarak resmileştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulübün Kurucu Üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır ;

 

Başkan                            K. Şahin Erbay

2.Başkan                         Beyazıt Damar

Sekreter                          Mehmet Eroğlu

Muhasip                           Mehmet Çobanoğlu

Veznedar                         Mustafa Aydın

Genel Kaptan                   Şeref Seler

Üye                                Hüseyin Polat

 

 

7 kişilik yönetim kurulundan oluşan kulübümüz 2.amatör kümede resmi maçlarını oynamaya başladı. Kuruluşundan kısa bir süre sonra 1.amatör kümeye çıktı. Yıllarca 1.amatör kümede ilçemizi en iyi şekilde temsil etti. 24.03.1977 yılında yapılan olağan genel kurul toplantısında kulübün ismi SARIGÖL GENÇLERBİRLİĞİ BELEDİYE SPOR olarak değiştirildi. O tarihten bu güne yeni isim altında ilçemizi temsil etmeye devam ediyor. Kuruluşundan bu güne bir çok başarıya imza atan ve Manisa’yı 3. lige terfi maçlarında yurt genelinde çeşitli bölgelerde temsil eden takımımız 3. lige çıkmayı başaramadı. İlimizde ilk kez 2003/2004 futbol sezonunda kurulan Süper Amatör lige o sezon direk giremedi fakat aynı sezon grup şampiyonu olarak Manisa’da oynanan Playy Of maçlarına katılmaya hak kazandı. Playy Of maçlarında Manisa İl Şampiyonu olarak Süper Amatör kümeye çıktı. 2004/2005 futbol sezonunda ilk kez katıldığı süper amatör ligde şampiyon oldu. 2005/2006 futbol sezonunda süper amatör ligde yine güçlü rakipleri arasında ligi 2. bitirerek 3. lige terfi maçlarına gitmeye hak kazandı.

 

Kulübümüzün en son yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır.

 

       Başkan                 İbrahim BULANIK

       2.Başkan              Mehmet KELLECİ

          Sekreter               Hacı Ahmet UYSAL

Muhasip               Tufan DEDE

Sayman               Metin AKAY

G.kaptan              Aziz ÖZDİL

  Üye                     Selim ÇİÇEK

 

       TEKNİK DİREKTÖR          Ercan AKDENİZ

   ANTRENÖR                  :  Baki KIZGIN

   KALECİ ANTRENÖR        :  Baki KIZGIN

 

 

 

 

2011/2012 futbol sezonunda süper amatör ligde yine güçlü rakipleri arasında ligi 2. bitirerek BAL ligine terfi maçlarına gitmeye hak kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulübün bünyesinde A takım haricinde B.Genç, Yıldızlar ve Minik takımlar olmak üzere alt yapı olarak Şerafettin ARSLAN ve Kamil İBİK nezaretinde 3 takım daha bulunmaktadır. Alt yapının futbolcu kaynağı ise ilçemizdeki İlköğretim, Lise ve dengi okullardan sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

KULÜP SPONSORU : BAYOĞLU TARIM

 

 

Başkanın Mesajı Biyografi