Başkanın Mesajı

Değerli Sarıgöl’lü Hemşehrilerim…

30 Mart yerel seçimlerini Sarıgöl’e ve demokrasiye yakışır bir şekilde tamamladık.
Seçimler “Demokrasi Şöleni” içerisinde geçmiştir. Sarıgöllü hemşehrilerimiz 5 yıllık bir süreç için hem Sarıgöl’de hemde Manisa Büyükşehir de hizmet edecek, hizmet sevdalıları olarak bizleri göreve getirdi.

Sevgili Hemşehrilerim,
Seçim öncesinde de sizlerin içerisinden çıkmış, sizleri layıkıyla temsil edebilecek arkadaşları tayin edip ekiplerimizi oluşturduk. Bu ekiplerimizle sahada gece-gündüz sizlerle buluştuk ve daha büyükşehir olmadan sizlere hizmet edebileceğimizi kanıtladık.

-Alemşahlı, Asar’da 3,5 km asfalt
-10 mahallemizde çocuk oyun parkları
-150 adet oturma bankı
-4 adet fitness spor sahası
-15 adet yolcu bekleme durakları
-Dadağlı Mahallesi cami ışıklandırması
-11.000 m2 kilit parke taş dökümü ile hizmet sunmada ne kadar istekli ve azimli olduğumuzun göstergesiydi.          

Aynı zamanda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz ERGÜN’ün Sarıgöl’ü önemsediğinin bir işaretiydi.

Değerli Hemşehrilerim,
Bizlerin çalışma azmi ve çalışmalarımızda ki heyecanımızı, sizlerde sandığa yansıttınız. Sarıgöl siyasi tarihinde bir ilki gerçekleştirerek herkese nasip olmayacak seçim sonucunu tayin ettiniz.

Sarıgöllü hemşehrilerim şunu bilmelidir ki, 30 Mart yerel seçimleri ile Sarıgöllülük bilincinin ortaya çıktığı, halkın her kesiminden insanın birlik olduğu, sözün elitlerde değil, halkın söz sahibi olduğu Sarıgöl halk devrimidir.

Sevgili Hemşehrilerim,
Bundan sonraki süreçte artık 6 mahalle değil, 35 mahallemize hizmet sunacak bir yapıya kavuştuk.       

İlçemiz dünyaca ünlü Sultani Üzümünü yetiştiren bireyleriyle dinamik, enerji dolu ve gelecekte ki hizmetlerle Büyükşehir içerisinde değişimin sağlanacağını umut veren bir özelliğe sahiptir.       

Halkımızın, hizmetlerin sunulmasında ve değişimin sağlanmasında bizleri sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz.

Büyükşehir içerisindeki yapılanmanın tamamlanmasıyla birlikte söz verdiğimiz ve göreve gelir gelmez belirlediğimiz tüm hizmetlerimiz, sunulmaya başlanacaktır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz ERGÜN’ün yapma sözü verdiği OTOPARKLI KATLI PAZARYERİ ve GENÇLİK MERKEZİ  projelerimiz için gerekli teknik çalışmalar büyükşehire sunularak ilk adımların atıldığı müjdesini siz halkımıza vermek istiyorum.

Siteler Parkı projesi ile Mahallerimizde bulunan parklarımızın peyzaj düzenlemeleri  en kısa  zamanda başlanacak, 2014 yılı içerisinde Sarıgölümüzün girişi çift yönlü bordür çekimi, sıcak asfaltlaması tamamlanmıştır. 2015 yılında anıt düzenlemesi ile ana yolların sıcak asfalt kaplama çalışmalarımız yapılacaktır.      

Yol ve kaldırımların bir bütün halinde çalışmaları yapılırken sokaklarımızın canlılığı için modern ışıklandırmalara geçilecektir.

Değerli Hemşehrilerim,
İlçemde yaşayan sizlerin, Sarıgöllülük bilincine sahip olduğunu, bu inançla birlikte büyük bir heyecan ve sinerjiyle kentleşmiş Sarıgöl’ü ortaya çıkaracağımıza inancım  tamdır.

Hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor, bol ve bereket dolu günler geçirmenizi diliyorum.

Necati SELÇUK
Sarıgöl Belediye Başkanı

NÖBETÇİ ECZANE

20 Mart 2019 Çarşamba
YENİ BUKET ECZANESI
Konak Mahallesi Yokuşbaşı Caddesi
0236 867 44 66